מחירי קייטרינג - כי לא קונים חתול בשק ומבשלים אותו

יש לכם אירוע גדול ואתם מעוניינים לשכור את שירותיה של חברת קייטרינג ? אבל אתם לא יודעים איזו ומה בדיוק לבקש מאנשיה ? וגם אם כבר סיכמתם עם חברת קייטרינג, איך תדעו שהמחיר שביקשו הוא לא מחיר גבוה מדי ? הנה באנו לעזור !
 
 מחירי קייטרינג מושפעים ממספר גורמים שונים ולא רק ממחיר חומרי הגלם ומעלויות העסקת כוח עובדים. מחירי קייטרינג מחושבים בצורה הבאה:
 
מספר המנות המבוקשות וגודלן -
מחירי קייטרינג מושפעים קשר ישיר ממספר המנות ומגודלן, המשוואה היא פשוטה - מספר מנות רב = המחיר למנה פוחת.

מקום האירוע -
מיקומו של האירוע משפיע על דרך ההכנה של הקייטרינג, מחירי קייטרינג לאירוע באוויר הפתוח, בטבע, לא יהיו דומים לאלה של קייטרינג לאירוע באולם סגור, זאת משום שמדובר במזון שונה, בתנאי הכנה שונים, בתנאי חימום וקירור שונים, בהתארגנות שונה ובשינוע שונה.
 
זמן האירוע -
כנראה שכאן מדובר בעניין של ביקוש והיצע, אך מקובל הוא שבאירועים המתרחשים בשעות הערב והלילה ישנם מחירי קייטרינג גבוהים יותר מאשר באירועים המתרחשים בשעות הבוקר והצהריים המוקדמות. אולי בגלל שאירועי לילה הם אירועים נפוצים יותר וישנה דרישה גבוהה יותר לשירותיהן של חברות קייטרינג בשעות הערב והלילה, וכנראה שגם המזון הוא שונה באירועי יום לעומת אירועי לילה ולכן המחיר שונה גם הוא.

רמת הכשרות -
ישנן רמות שונות של כשרויות, חלקן מקפידות פחות וחלקן מקפידות יותר. ככל שהכשרות היא מהודרת יותר ומקפידה יותר, כמו למשל כשרות גלאט כשר או כשרות למהדרין לעומת כשרות רגילה, כך יהיה מחירו של שירות הקייטרינג יקר יותר.
 
סוג המזון המוגש –
מחירי קייטרינג מושפעים גם מסוג המזון המוגש. כמובן שאוכל בשרי יהיה יקר יותר מאוכל צמחוני, אוכל אקזוטי כמו אוכל תאילנדי, אוכל סיני, אוכל יפני, מאכלים כמו סושי שדורשים הכנה במקום ורמת טריות מקסימאלית לפני ההגשה, יהיו יקרים יותר ממאכלים מבושלים מוכרים יותר למטבח הישראלי כמו מאכלים פופולאריים ומאכלי עדות.
 
צורת ההגשה וסגנון השירות –
בתחום זה ללקוח ישנה שליטה מלאה, בין אם הוא מבקש הגשה בכלים חד פעמיים פשוטים או הגשה בכלי קריסטל ופורצלן, בין אם הוא מבקש הגשה באמצעות בופה או הגשה באמצעות מלצרים, הגשה בסגנון ישראלי רגיל או בסגנון אקזוטי, אם הוא מבקש שהמגישים והמלצרים ילבשו מדים מסוימים לפי נושא האירוע – לכל אלה ישנה השפעה על מחירי הקייטרינג.
 
תהיה ההחלטה אשר תהיה, העיקר שיהיה בתיאבון !
 
למידע נוסף הכנסו לאתר - http://www.metro-events.co.il/.