קייטרינג לאזכרות

מהו קייטרינג לאזכרות?

בדרך כלל, נהוג הוא שכשמתאספים בבית אחד הרבה אנשים שמכירים אחד את השני ואוהבים אחד את השני, אז הם מתאספים כדי לחגוג דבר מה. אך לא תמיד מדובר באסיפה משמחת. לעיתים החיים מזמנים לנו גם מצבים פחות טובים ולא נעימים כמו התכנסות לשבעה, לניחום אבלים, ימי אזכרות, ימי זיכרון ועוד.

באזכרות נהוג להתפלל לעילוי נשמת המת, ולאחר מכן אוכלים המתכנסים דבר מה קטן ומתפזרים לביתם או נשארים ללון בבית המשפחה היושבת שבעה.

מכיוון שמדובר במספר רב של אנשים שצריך להאכיל, אך בו זמן גם בעל הבית שאצלו מתכנסים לא מסוגל לדאוג לרווחתם משום שהוא שרוי באבלו, דואגים בני המשפחה האחרים לשירותי ההסעדה, אך אם מדובר במספר רב מאוד של אנשים, כדי שלא יישארו במטבח כל היום מעדיפות משפחות מסוימות להעסיק שירותי קייטרינג לאזכרות.

 


קייטרינג לאזכרות הוא לא פרויקט גדול במיוחד, לא מדובר בארוחות מפוארות, אך ישנם כל מיני כללים ומנהגים שיש ללכת בעקבותיהם. אוכל שמגישים חברות קייטרינג לאזכרות ולימי אבלות הוא קייטרינג שחייב להיות כשר, כמו כן הוא חייב להיות משביע ולכלול את כל אבות המזון. לא מדובר במזון מפואר, אין זה הזמן להתענג ולהתפנק, בזמנים כאלה אוכלים כדי להתחזק. לכן חשוב שהמנות יכללו את כל אבות המזון.

כמו כן, פעמים רבות, משפחות אבלות מבקשות הגשה של מזון מסוים באזכרות או בשבעה. לכל עדה יש את המאכלים שלה שמזוהים עם אבל, ואת המאכלים שאצלה אין לאכול בזמן אבלות. יש עדות שכן אוכלות בשר ודגים בזמן שבעה, יש עדות שהדבר לא נהוג אצלן על חברות הקייטרינג לדעת זאת מראש כדי למנוע אי נעימות. 

מדוע מומלץ לרכוש קייטרינג לאזכרות

במהלך שבעת ימי האבל, חשוב שהאבל יתכנס בתוך עצמו ויתרכז באבלותו ביחד עם בני משפחתו האחרים האבלים ביחד עמו. אין לאדם אבל הפנאי במחשבה שיש לאדם אחר שאינו אבל, שאינו טרוד בענייני פרידת עולם אחרים, ולכן אינו מסוגל להתפנות למלאכת הבישול וההאכלה, שהיא דורשת חשיבה, שירות האחרים, וכוח פיזי ונפשי לעמוד במטבח ולהיות מרוכז בבישול. נהוג לחשוב שככל שתקופת האבל ארוכה יותר כך תחושת האבל נחלשת, אך זה לא בהכרח נכון גם כשחוזרים לתפקד בחיים היומיומיים, עדיין העצב מכרסם. לכן, חברות קייטרינג לאזכרות מעוניינות לחסוך מהאבלים את הטרחה הזו, לתת להם להתרכז כל כולם באבלם, כדי שהיציאה מתקופת האבל תהיה חלקה יותר וללא קשיים או כעסים על הצורך להמשיך ולשרת גם בשעת צער.